Победа на нашите момци ракометари!

Во полуфиналето на општинскиот натпревар во ракомет нашите момци извојуваа висока победа од 18:9 над екипата на ОУТУ „Ванчо Питошески“ и се пласираа во финалето. Им посакуваме понатамошен голем успех!!